يکشنبه, 31 تير 1403
 • ساعت : ۱۰:۵۶
 • تاريخ :
   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ 
 • تعداد بازدید : 166
 • کد خبر : ۵۲۰۷
سه طرح آب و فاضلاب در شهرستانهای گرمی و انگوت به بهره برداری رسید.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل از بهره‌برداری تصفیه‌خانه فاضلاب روستاهای بنه و اونبیربیگلو شهرستان گرمی و آب روستای هزان شهرستان انگوت به مناسبت هفته دولت خبر داد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت  آب و فاضلاب استان اردبیل، مهندس سلطانی اظهار کرد: برای احداث تصفیه خانه روستاهای بنه و اونبیربیگلو گرمی مغان به مساحت سه هزار متر مربع با ظرفیت ۲۰۸ متر مکعب فاضلاب در شبانه روز، ۱۸۵ میلیارد ریال هزینه شده است و این طرح با هدف تصفیه و جلوگیری از ورود فاضلاب به سد گیلارلو و آلودگی زیست محیطی اجرا شده و جمعیتی تا پنج هزار نفر را پوشش خواهد داد.

وی افزود: فرآیند تصفیه از نوع لجن فعال با روش هوادهی گسترده با حذف نیتروژن بوده، طول شبکه جمع آوری ۱۴ هزار و ۶۰۰ متر با لوله پلی اتیلن و امتداد خطوط انتقال فاضلاب ۲ هزار و ۳۰۰ متر است و فاضلاب و پساب را گندزدایی می‌کند و آلودگی درون آن را از بین می‌برد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل ادامه داد: تصفیه خانه به گونه ای طراحی شده که پسابِ آن قابلیت رسیدن به استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست از جمله اشغال فضای کم، راندمان و بازدهی بالا، عدم انتشار بو، دارای استهلاک پایین و مقرون به صرفه بودن را دارد.

نعمت سلطانی درباره آبرسانی به روستای هزان شهرستان انگوت نیز گفت: پروژه آبرسانی به روستای هزان با  اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد ریال اجرا شده و امروز برای پوشش جمعیتی بیش از ۳۰۰ نفر به بهره برداری رسید و ایستگاه پمپاژ سرچاهی روستا ۲ لیتر در ثانیه ظرفیت آبرسانی دارد و یک مخزن ۵۰ مترمکعبی، اجرای بیش از سه کیلومتر خط انتقال و ۲ هزار و ۴۰۰ متر عملیات اصلاح و توسعه شبکه از نکات فنی این پروژه‌ است.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل در مراسم افتتاح این پروژه‌ها، ولی اسماعیلی رئیس کمسیون اجتماعی و نماینده مردم شهرستان‌های گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی با ابراز خشنودی از وارد مدار شدن تصفیه خانه بنه و اونبیربیگلو و بهره برداری از آب شرب هزان گفت: این پروژه‌ها با توجه به موقعیت روستاها و نیاز اهالی، بسیار مهم است.

روستاهای بنه و اونبیربیگلو در بخش مرکزی گرمی و در مسیر ارتباطی گرمی به اردبیل واقع شده اند و روستای هزان شهرستان انگوت نیز در ۱۶ کیلومتری دهستان قره آغاج و در غرب انگوت (تازه کند) قرار دارد.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  آخرین بروزرسانی سایت : 1403/04/28 06:35
  6.1.8.0
  V6.1.8.0