دوشنبه, 20 آذر 1402
  • ساعت : ۰۸:۲۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ 
  • تعداد بازدید : 85
  • کد خبر : ۵۲۱۸
برگزاری دوره آموزشی آسیب شناسی حوادث ناشی از كار در صنعت آب و فاضلاب استان اردبیل
دوره آموزشی آسیب شناسی حوادث ناشی از کار با حضور مدیران و کارشناسان ستادی و امورات تابعه در سالن اجتماعات شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور مدرس برجسته و با سابقه همکار بازنشسته  صنعت آب و فاضلاب  مهندس زرنگ   بر گزار گردید، ضمن بررسی حوادث اتفاق افتاده در صنعت آب و فاضلاب کشور در 10 سال اخیر، اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از بروز مجدد حوادث ناشی از کار در پروژ ه های اجرایی و بهره برداری شرکت آبفا استان اردبیل تشریح گردید.

وی از عواملی اصلی  و مهم حوادث ناشی از کار را گستره زیاد فعالیتهای بهره برداری و اجرایی شرکتهای آبفا، بکارگیری نیرو های فاقد صلاحیت حرفه ای در شرکتهای پیمانکاری مجری طرح و بی توجهی به آئین نامه ها و مقررات HSE و ایمنی ذکر کرد.

ایشان یادآوری کردند که جهت پیشگیری از حوادث ناشی از اجرای طرحها و پروژه ها در صنعت آبفا، در اولویت قرار دادن االزمات HSE در پروژه های بهره برداری و توسعه، نظارت مداوم بر فعالیتهای شرکتهای پیمانکاری از منظر HSE ، مشارکت همه افراد در پیاده سازی الزامات HSE و فراهم نمودن شرایط ایمن در کارگاهها و پروژه های اجرایی لازم و ضروری می باشد.

وی اهداف دوره مذکور را آشنایی با علل حوادث رخ داده سالهای گذشته در صنعت آبفا و شناسایی اقدامات اصلاحی جهت پیشگیری از حوادث ناشی از کار تشریح کرد.

لازم بذکر است شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل با پیاده سازی استاندارد ایمنی و بهداشت حرفه ای  ISO45001 در راستای کاهش حوادث کاری و افزایش سطح ایمنی در پروژه های اجرایی بهره برداری از شرکتهای پیشرو در رعایت مسائل HSE در صنعت آب و فاضلاب کشور می باشد.img_9204.jpgimg_9205.jpgimg_9206.jpg

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0