دوشنبه, 20 آذر 1402
  • ساعت : ۱۳:۰۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ 
  • تعداد بازدید : 33
  • کد خبر : ۵۲۱۰
716 میلیارد ریال اعتبار به مجتمع آبرسانی روستاهای بفرآجرد خلخال اختصاص یافت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل از اختصاص 716 میلیارد ریال اعتبار برای احداث مجتمع آبرسانی بفرآجرد شهرستان خلخال خبر داد و گفت: این طرح عمرانی بعد از تکمیل، آب مورد نیاز 43 روستای این شهرستان را تامین خواهد کرد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل، علیرضا نعمت سلطانی با بیان اینکه اعتبار این طرح‌ها از منابع استانی و ملی تامین می‌شود، گفت: آبرسانی به روستاهای شهرستان خلخال که نوع منابع تامین آب ونیازآبی  بصورت مستقیم ازتصفیه خانه آب شرب خلخال و چاه و چشمه تامین می‌شود، 43 روستا با جمعیت 31800  نفر  را تحت پوشش قرارخواهد داد.

وی در خصوص اقدامات فنی و مهندسی این طرح عمرانی اظهار کرد: برای این پروژه  13 ایستگاه پمپاژ، مخازن با حجم کلی5695 مترمکعب و اجرای خط انتقال با لوله پلی اتیلن بطول 165 کیلومتر و اجرای شبکه توزیع آب بطول 95کیلومتر با 100  لیتر برثانیه نیاز آبی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل ادامه داد: پروژه مجتمع بفرآجرد شهرستان خلخال با 32 درصد پیشرفت فیزیکی و 66 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده در حال اجرا می باشد و برای تکمیل پروژه 650  میلیارد ریال مورد نیاز است.

مهندس نعمت سلطانی اضافه کرد: طرح‌های مختلفی برای تامین پایدار آب شهرها وروستاهای استان در دست اجرا است که با جذب اعتبارات استانی و ملی تکمیل می‌شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل اظهار کرد: براساس برنامه وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور و تاکید استاندار اردبیل ،پروژه های آبرسانی که با هدف ایجاد زیرساخت‌های آبرسانی در روستاها به اجرا درآمده‌اند، باید به‌ صورت جهادی و بر اساس استانداردهای فنی با سرعت معقول اجرا شوند تا علاوه بر افزایش شاخص بهره‌مندی آب شرب روستایی، سبب توسعه و آبادانی روستاهای محروم شود.

وی تصریح کرد: همکاران فنی و مهندسی و بخش‌های مختلف شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل از همه ظرفیت‌ها و منابع موجود برای تامین نیازهای آب و فاضلاب مشترکین و خدمات‌رسانی هر چه بیشتر استفاده می‌کنند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0