دوشنبه, 29 دی 1399
  • ساعت : ۸:۲۳:۲۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ 
  • تعداد بازدید : 174
  • کد خبر : ۳۹۴۲
حضور فعالانه بسیج وزارت نیرو در اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی
وزیر نیرو روز شنبه در همایش سراسری فرماندهان رده‌های بسیج صنعت آب و برق کشور که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور مدیران عامل و فرماندهان بسیج شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو برگزار شد، با اشاره به تنوع‌ ملت ایران در فرهنگ و آداب افزود: اشتراک‌ها، پایمردی‌ها و حسن‌های ملت ایران باید در این مسطوره متجلی شود.

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل ، دکتر رضا اردکانیان در این جلسه که مدیران عامل و فرماندهان بسیج شرکت های زیرمجموعه وزارت نیرو در استان اردبیل نیز حضور داشتند، با اشاره به حضور فعالانه بسیج وزارت نیرو در اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی، تامین آب و برق، تشکیل هسته‌های فنی و مهندسی و مدیریت حوادث و بلایای طبیعی اظهار داشت: وزارت نیرو به لحاظ سطح وسیع ارتباط با مردم دستگاه منحصربفردی در سازمان دولت است. هیچ دستگاهی چنین سطحی از ارتباط را ندارد و این امکان، مسئولیت سنگینی را می‌طلبد.

دکتر اردکانیان تاکید کرد: باید قادر باشیم عرصه‌ای را برای فعالیت بسیج به عنوان عرصه دائمی و اصلی تعریف کنیم که ضمن مهم دانستن دیگر عرصه‌ها، اگر قرار است نمونه و مسطوره ملت ایران باشد این عرصه فعالیت وجود داشته باشد.

وی اظهار داشت: نیاز اصلی ما این است که بتوانیم در استفاده از منابع موجود اعم از زیست محیطی مانند آب و انرژی و نیز انسانی و مالی مردم را دخیل کنیم؛ این کار مهمی است و از دست هر کسی هم برنمی‌آید.

نمایندگی کردن حضور مردم در عرصه صنعت

وزیر نیرو گفت: مسطوره ملت ایران بودن به معنای نمایندگی کردن حضور مردم در عرصه صنعت است. این نقش منحصربه فرد، دائمی و تمام نشدنی است. باید قادر باشیم، مردم را در گردش امور مداخله دهیم که مدیریت مصرف بخشی از آن است که بسیاری از روش ‌ها و عرصه‌های دیگر را می‌توان به این اضافه کرد.

دکتر اردکانیان در عین حال با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب در زمینه عرصه‌های اخلاقی، ضمن تاکید بر ضرورت انعکاس دستاوردها به بهترین شکل گفت: اصلی‌ترین چالش امروز و فردای ما در میان تمام تهدیدها، فشارها و گرفتاری‌های داخلی و خارجی، عرصه اخلاقیات است که باید محدودترین منبع در اختیار یعنی فرصت را به کار این چالش بیاوریم.

وی همچنین با بیان این که زندگی مردم در جهان به دوران پیش و پس کرونا تقسیم خواهد شد، افزود: پدیده کووید-19 به لحاظ وسعت تاثیر و همه‌گیری که ایجاد کرده، وسیع‌ترین و تاثیرگذارترین پدیده در زندگی بشر معاصر است، نه به جهت صرفا تلفات انسانی که ایجاد کرده و متاسفانه خواهد کرد، بلکه جنگ‌های جهان‌گیر هم به همین شکل بوده‌اند و بیش از این هم تاثیر خواهد گذاشت

دکتر اردکانیان گفت: ما به لحاظ زمانی در مقطع حساسی از تاریخ زندگی می‌کنیم. زندگی بشر تا سال‌ها بعد، نتیجه شکل‌گیری‌هایی است که در این مقطع زمانی شکل گرفته و یا می‌گیرد. بنابراین لازم است در این تعیین تکلیف، شکل‌دادن‌ها و تدوین الگوها به عنوان یک ملت بزرگ که یک درصد جمعیت دنیا را به خود اختصاص داده، عقب نمانیم و در آن سهم و نقش داشته باشیم.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو خبر داد.

فعالیت ۶۳ هزار بسیجی در صنعت آب و برق

میثم جعفرزاده" در همایش سراسری فرماندهان رده‌های بسیج صنعت آب و برق کشور که با حضور وزیر نیرو به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج اظهار کرد: مجموعه وزارت نیرو و صنعت آب و برق با بیش از ۲۳۱ حوزه و پایگاه و جمعا ۶۳ هزار و ۹۳۶ نفر بسیجی در سراسر کشور در حال فعالیت است.

وی افزود: با توجه به اینکه وزارت نیرو وظیفه تامین خدمات حیاتی کشور را بر عهده دارد، تمامی پرسنل در رده بسیجی قرار گرفته و فعالیت آنها به صورت مستمر انجام می‌شود.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو با اشاره به تشکیل قرارگاه سازندگی گفت: این قرارگاه بر اساس چند محور  تشکیل شده که محور اصلی قرارگاه سازندگی عدم دخالت در پروژه‌هایی که سرفصل بودجه‌ای در شرکت‌های آب و برق سراسر کشور دارند، است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه حرکت پویایی در حوزه بسیج صنعت آب و برق در حال انجام است، خاطرنشان کرد: طبق جلساتی که با سازمان بسیج کشور داشتیم مقرر شد از پتانسیل خدمات فنی مهندسی این قرارگاه در حوزه محرومیت‌زدایی آب و برق روستاها استفاده شود..

وی با بیان اینکه شناسایی نقاط آسیب‌پذیر و محروم حوزه آب و برق از دیگر محور‌های این قرارگاه است، ادامه داد: تا امروز ۶۳۰ روستا در حوزه آب شناسایی شده که به خاطر حضور در مناطق سخت‌گذر انجام فعالیت در آنجا دشوار است.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو با اشاره به جلسات مختلف با دستگاه‌های فعال در امر محرومیت‌زدایی، یادآور شد: مقرر شد روستاهایی که توسط دیگر دستگاه‌های فعال در امر محرومیت‌زدایی شناسایی می‌شوند، مشکلات حوزه آب و برق را با استفاده از ظرفیت فنی مهندسی قرارگاه سازندگی بسیج وزارت نیرو برطرف کنند

وی قرارگاه سازندگی بسیج وزارت نیرو را در زمینه کمک‌های مومنانه فعال دانست و افزود: با توجه به شرایط کرونا این قرارگاه در چندین مرحله حدود 12 میلیارد ریال  از مجموعه وزارت نیرو کمک جمع آوری و توزیع کرد که تقدیر سازمان بسیج کشور را در بر داشت.

وی در پایان تصریح کرد: کانون بسیج مهندسین با ظرفیت بالا می‌تواند زمینه ابتکارات در حوزه آب و برق را فراهم کرده و با استفاده از این ظرفیت می‌توان عمده نیازهای هر استان را شناسایی کرد

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0